היכל יד אליהו


היכל יד אליהו, שמו המקורי, נקרא על שמו של יוסף בורשטיין שכיהן כסגן ראש עיריית תל אביב. ההיכל נבנה בשנת 1963 בשכונת יד אליהו שבדרום תל-אביב, ואף שנקרא על שמו של יוסף בורשטיין – הוא מוכר על-פי השכונה בא הוא שוכן, יד- אליהו.

המגרש הכיל 5000 מושבים מבטון והמשחק הראשון ששוחק בו היה משחק ידידות בין נבחרת ישראל לבין נבחרת יגוסלביה בשנת 1963. כפי שנכתב בעיתון "דבר הספורט" באותם ימים.

בתחילה המגרש היה מגרש פתוח והתנהלו בו משחקים גם ביום וגם בלילה. בסוף שנות השישים, ההיכל נסגר ועובר שיפוץ מסיבי, הכולל הוספת מושבים, הוספת תקרה, כיסאות ישיבה אדומים; סך כל המושבים ביד אליהו הוא 10,000.

ההיכל נפתח ב-1972 כשהוא מכיל כאמור 10,000 כיסאות ותקרת בטון, מראה שיישאר יותר משלושים שנה עד לשדרוג הבא. משחק הפתיחה היה גמר גביע אירופה לאלופות. הקבוצות ששיחקו בגמר הם ספליט ווארזה.

ההיכל המשופץ והמקורה שמר על צורתו עד הרחבתו ושיפוצו בשנות האלפיים. בשנת 2005 ההיכל עבר שיפוץ והרחבה, במסגרתו נוספים 1500 מקומות ישיבה, 24 תאי צפייה, מתוכם מכבי תל אביב רוכשת 20, ומוקמות חנויות בתוך ההיכל, כולל חנות המוצרים הרשמית של קבוצת מכבי תל אביב.

בנוסף למשחקי הכדורסל של מכבי, ההיכל אירח גם את משחקי הטניס של נבחרת ישראל במסגרת גביע הדיווייס בשנים 2009 ו-2010, פסטיבלים, תוכניות טלוויזיה, עצרות פוליטיות, ואף תערוכת רכבים.